Bazény

Späť

Betónové bazény

FOLIOVÉ - Bazénové výstelky ALKORPLAN Vám pomáhajú pri tom, aby sa vodná hladina vo Vašom bazéne ligotala podľa Vašich želaní. A sú s istotou nepriepustné. ALKORPLAN sa ukazuje pri starých i nových spodných konštrukciách vždy z tej najlepšej stránky. Pritom nehrá žiadnu rolu, či ide o betón, murované steny, keramiku, oceľové platne, hliník alebo drevo a tvar bazénu je tiež úplne ľubovoľný ... ani schodíky nie sú žiadnym problémom. Bazénové výstelky ALKORPLAN kladú odborní pracovníci.

ALKORPLAN Super 2000 dodávame v 9 farbách. Tkaninou zosilnená 1,5 mm hrubá fólia, obojstranne zušľachtená akrylátom, stabilizovaná proti UV-žiareniu. Je odolná voči starnutiu, odolná voči poveternostným podmienkam, ako aj ošetrená proti plesniam a napadnutiu baktériami.

KERAMICKÉ - Jedným z klasických a často používaných spôsobov povrchovej úpravy bazéna je keramika. Z dôvodu dobrej hydroizolácie a nízkej nasiakavosti je nutné používať špeciálne bazénové obklady. Bazén z keramického obkladu je síce drahší v porovnaní s inými technológiami, ale nespornou výhodou je možnosť originálnych farebných stvárnení povrchu. Túto výhodu v tejto kvalite neponúkne prakticky žiadny iný systém povrchovej úpravy. Pri použití kvalitných podkladových materiálov, hydroizolácii a tmelov je zabezpečená dlhodobá životnosť povrchu bazéna. Bazénová keramika je dodávaná vo viacerých farebných odtieňoch.

Kto má poznatky, či dokonca skúsenosť s realizáciou bazénov, ten vie, že postaviť dobrý bazén nie je až také jednoduché. Úspech totiž nezávisí len od realizačnej firmy, ale dôležité sú aj použité materiály. V tomto prípade projektanti radi siahnu po osvedčených materiáloch, ktoré zaručia spokojnosť investora s celkovým vzhľadom bazéna, ale aj s jeho praktickým užívaním.

Jednotkou na slovenskom trhu v oblasti keramických bazénov a prírodnej keramiky je spoločnosť AGROB BUCHTAL SLOVENSKO spol. s.r.o., v ponuke ktorej sú špičkové materiály firmy Deutsche Steinzeug Keramik GmbH. Projektantmi vyhľadávané sú z viacerých dôvodov:

vzhľad
široká škála farieb glazovaných/neglazovaných obkladov a dlažieb v rôznych formátoch (od mozaiky až k veľkoplošným formátom) a modulových rozmeroch, prispôsobeným rôznym štýlom architektonického prejavu.

geometria
možnosť rezania keramického materiálu dovoľuje jeho prispôsobenie takmer každému geometrickému tvaru bazénu.

bezpečnosť
zaoblené tvary a protišmykové dlažby vyhovujú vysokej náročnosti bosej mokrej prevádzky a optickým zvýraznením prvkov je garantovaná bezpečnosť pri verejných i súkromných bazénoch.

hygiena
špeciálne tvarovky a povrchová úprava glazovaných obkladov/dlažieb HYDROTECT umožňuje pohodlné čistenie bazénu a aktívne pôsobenie glazovaného povrchu proti mikroorganizmom a znečisteniu rôznymi nánosmi.

konštrukčné detaily
pre požiadavky napätej alebo zníženej hladiny vody v rôznych cenových a užívateľských úrovniach je možné poskladať funkčné riešenia bazénovej hrany a doplniť bazény o pridružené funkcie (sprchové misky a pod.).

funkčnosť
vďaka mrazuvzdornosti a vysokej mechanickej odolnosti je možná aplikácia materiálov v exteriéri alebo rizikových prevádzkach.

flexibilita
prvky z programu pre bazény umožňujú ich kombináciu s inými, než keramickými materiálmi.